Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyGoogle a Apple odstraňují hry, které se snaží parazitovat na úspěchu Flappy...

Google a Apple odstraňují hry, které se snaží parazitovat na úspěchu Flappy Bird

Společnosti Apple a Google odstraňují ze svých aplikačních portálů všechny hry, které se přiživují na úspěchu megahitu Flappy Bird. Vývojářům se to nelíbí.

Postřehová hra Flappy Bird, ve které jste s malým ptáčkem prolétávali mezi trubkami a snažili se jich nedotknout, zatřásla segmentem mobilních her tak silně jako nic dlouho předtím. Svému autorovi vydělávala neskutečné peníze, ten jí přesto z Google Play a App Store smazal. Podle jeho vyjádření na Twitteru mu začala negativně ovlivňovat soukromý život.

Této situace využili ostatní vývojáři, kteří během krátké doby vydali desítky méně či více povedených klonů s podobným názvem, aby si také trochu přivydělali. Situace se stala ale už neudržitelnou a společnosti Google a Apple se rozhodly tvrdě zakročit – hry bez slitování odstraňují.

Mnohým programátorům se to pochopitelně nelíbí. Například Ken Carpenter si na Twitteru postěžoval, že mu byla smazána jeho hra Flappy Dragon. Podle provozovatele elektronického obchodu App Store parazitovala na úspěchu Flappy Bird. Ken s tím nesouhlasí a naštvaný píše:„Flappy Bird neexistuje!“

Carpenter-vents

 

Zdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře