Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyGOCLEVER Orion 102: Tablet z hliníku se slušným výkonem a bezdrátovou klávesnicí

GOCLEVER Orion 102: Tablet z hliníku se slušným výkonem a bezdrátovou klávesnicí

Orion 102 je nejnovější tablet od společnosti GOCLEVER s operačním systémem Android, který je také vybaven desetipalcovým displejem a bezdrátovou klávesnicí. Podle výrobce je ideálním přenosným multimediálním centrem a spolehlivým pracantem pro každého, kdo chce vytvářet a zpracovávat dokumenty, používat e-maily, sociální sítě a dělat mnoho dalšího.

Přístroj navazuje na tablety Orion 101 a TAB R105BK, které byly příznivě přijaty jak uživateli, tak recenzenty. Poté, co GOCLEVER rozšířil svoji produktovou řadu Orion na pět odlišných zařízení, nasměřoval svoji pozornost k uživatelům, kteří potřebují tablet, který umí mnohem vice, než hrát hry a konzumovat digitální obsah.

Nový tablet vděčí za svůj výkon čtyřjádrovému procesoru Rockchip 3188 (1,6 GHz), který zajišťuje plynulé prohlížení internetového obsahu a pohodlný multitasking. V konečném důsledku je možné na tomto tabletu spouštět mnoho aplikací zcela bez námahy. Grafika je řízena grafickým procesorem Mali 400MP4. Paměť RAM má kapacitu 1GB. Uživatelé mohou uchovávat svá data na vnitřní 16GB paměť nebo mohou využít externí, vyměnitelné, karty microSD. Tablet podporuje karty microSD až do kapacity 32 GB.

Orion 102 pracuje s operačním systémem Android 4.2 a je vybaven multidotykovým IPS displejem s rozlišením 1280 × 800 pixelů (poměr stran 16:10).

Díky bezdrátové klávesnici (a předinstalovaným aplikacím kancelářského balíku) je tablet plně funkčním pracovním zařízením a může být pohodlně využíván pro tvorbu dokumentů, psaní e-mailů, vytváření prezentací atd. Klávesnice má vestavěnou baterii, která se dobíjí přes port microUSB. Navíc, uživatelé mohou volně rozšiřovat tablet pomocí 3G modemu, myši nebo externí paměti. Tato zařízení se propojují s tabletem pomocí rozhraní microUSB. Kabel USB-OTG je součástí balení.

Designéři samozřejmě nezapomněli na 3,5mm výstup pro sluchátka nebo reproduktory. K dispozici je i port miniHDMI. Orion 102 podporuje technologii AERODISPLAY, která umožňuje zobrazit plochu tabletu na televizi, monitoru počítače či pomocí projektoru za použití volitelného adapteru GOCLEVER AERODISPLAY. Dále je tablet vybaven modulem WiFi a dvěma objektivy: 0,3Mpx na čelní straně a 2,0Mpx na straně zadní.

Orion 102 je vybaven baterií v kapacitě 6000 mAh, která zajišťuje přibližně šest hodin provozu. Rozměry celého zařízení jsou 261 × 178 × 10 mm a váha je 896 gramů (oba údaje zahrnují i klávesnici).

GOCLEVER Orion 102 je k dostání již nyní a doporučená cena je 5 799 korun s DPH.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Orion 102 /“/]

Zdroj: TZ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře