Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyGoal Zero odhalilo nové externí baterie pro smartphony Flip 10 a Flip...

Goal Zero odhalilo nové externí baterie pro smartphony Flip 10 a Flip 20

Společnost Goal Zero představila na výstavě ISPO v německém Mnichově dvě novinky pro letošní rok – jsou jimi powerbanky Flip 10 a Flip 20 s kapacitou 2 600 mAh, respektive 5 200 mAh, určené především pro mobilní telefony.

Americká značka Goal Zero se dlouhodobě specializuje na vývoj baterií, záložních zdrojů energie a solárních panelů, které využívají především profesionální sportovci a lidé žijící aktivním životním stylem.

Nyní firma představuje novou řadu nabíječek Flip, a to hned ve dvou verzích – Flip 10 a Flip 20. Nabíječky jsou určeny hlavně pro mobilní telefony nebo pro jinou malou elektroniku, jako třeba GPS navigace nebo GoPro kamery.

Nabíječka Goal Zero Flip 10 disponuje kapacitou 2 600 mAh, což plně dostačuje pro jedno dobití mobilního telefonu nebo jedno až dvě nabití GoPro kamery. Flip 10 je možné nabíjet pomocí zabudovaného, vyklápěcího USB konektoru, buď přímo ze sítě nebo pomocí solárních panelů Goal Zero Nomad. Ve všech případech budou na plné nabití postačovat 3 hodiny.

Nabíječka Flip 20 nabídne kapacitu celých 5 200 mAh, tedy dvojnásobek Flip 10. Její kapacita pak postačí pro dvě nabití mobilního telefonu nebo dvě až tři nabití GoPro kamery. Pomocí USB portu se Flip 20 nabije za 4 hodiny, skrz solární panel Goal Zero Nomad 7 pak za 5 hodin.

Obě nabíječky budou dostupné ve čtyřech barvách – modrá, zelená, šedivá a červená. Flip 10 i Flip 20 také shodně disponují funkcí Pass Through Charging, nabízející možnost nabíjení nabíječky Flip a připojeného mobilní telefon najednou skrz jediný USB port.

Předpokládaná doporučená cena se bude u modelu Flip 10 pohybovat okolo 900 Kč, u Flipu 20 potom okolo 1 500 Kč. Flip 10 dorazí na český trh už na přelomu března a dubna, Flip 20 pak na začátku července.

21105Zdroj: Goal Zero

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře