Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyGlobal Mobile Awards 2016: Nejlepším smartphonem je Samsung Galaxy S6

Global Mobile Awards 2016: Nejlepším smartphonem je Samsung Galaxy S6

Na největším veletrhu mobilních technologií na světě Mobile World Congress i letos vyhlašovala mezinárodní agentura GSMA, která sdružuje výrobce i mobilní operátory, nejlepší smartphone. Vítězem se stal model Galaxy S6 jihokorejské společnosti Samsung.

Hodnocení produktů mělo svědomí několik stovek novinářů, expertů či třeba zástupců mobilních operátorů. Ti všichni rozhodli následovně. Nejlepším chytrým telefonem se stal Samsung Galaxy S6 edge. Odborná porota ocenila jeho design (včetně použití prémiových materiálů a obzvláště pak zakřivený displej) a dále také vyzdvihla kvalitní fotoaparát a výkonný procesor.

Xiaomi se podařilo zvítězit v kategorii nejlepší levný smartphone (do 100 dolarů), kde bodovalo s modelem Redmi 2. V kategorii tabletů prvenství uzmul Microsoft se svým Surface Pro 4.

Ocenění „Nejlepší připojené elektronické zařízení pro spotřebitele“ získaly chytré hodinky Samsung Gear S2. V oblasti hudebních mobilních aplikací zabodoval SoundCloud, který je ke stažení pro systémy Android a iOS. Nejlepší hrou pro chytrá zařízení se stalo Vainglory od studia Super Evil Megacorp.

samsung_galaxy_s6_edge_2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře