Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyGionee GN9000: Nejtenčí smartphone světa má v pase jen 5,8 mm

Gionee GN9000: Nejtenčí smartphone světa má v pase jen 5,8 mm

Nepříliš známá čínská firma Gionee připravuje nový smartphone, který má mít nejtenčí tělo na světě. Překonává bez problémů model Huawei Ascend P6 a ostatní konkurenty.

Jestliže Ascend P6 má tloušťku 6,18 milimetru, tak nový smartphone Gionee GN9000 má tělo tenké pouze 5,8 milimetru. Přes ultratenkou konstrukci bude novinka ale poměrně dobře vybavená.

Informace z certifikačního procesu v Číně napovídají, že půjde o zařízení střední vyšší třídy. Displej je velký, typu AMOLED s Full HD rozlišením a úhlopříčkou 5 palců. Hlavní fotoaparát má rozlišení třináct megapixelů, snímač poskytla firma Sony. Sekundární fotoaparát pro videohovory nebo autoportréty je pětimegapixelový.

Smartphone používá Android 4.2 Jelly Bean. Bližší informace nechybí ani ohledně použitého procesoru. O něm víme to, že je dvoujádrový, má frekvenci 1,7 GHz a vyrobil ho MediaTek. Pro data bude vyhrazeno 16 GB paměti a pravděpodobně ji nepůjde zvětšit. Nejasno zatím panuje v otázce kapacity akumulátoru. Vzhledem k tloušťce telefonu to ale asi nebude žádná sláva.

Oficiální představení tenké žiletky Gionee GN9000, která aspiruje na titul nejtenčího chytrého telefonu na světě, se uskuteční 19. února.

gionee-gn9000-leak-all-sides-500x360

 

Zdroj: AndroidNext

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře