Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyGamepad SteelSeries Stratus Duo zaujme duální bezdrátovou technologií

Gamepad SteelSeries Stratus Duo zaujme duální bezdrátovou technologií

Výrobce herních periferií SteelSeries uvádí na trh Stratus Duo. Jedná se o multiplatformní ovladač standardní velikosti, který hráčům nabízí volbu mezi bezdrátovým Wi-Fi pásmem s nízkou latencí pro připojení k Windows, respektive bluetooth rozhraním pro mobilní hraní na zařízeních se systémem Android či headsetech Oculus Go nebo Samsung VR.

Hráči mohou využít tři možností připojení – standardně přes kabel, bezdrátovou Wi-Fi síť (2,4 GHz) nebo technologii bluetooth. V případě hraní mobilních her poskytne Stratus Duo pohodlnější ovládání než na dotykovém displeji, zatímco pro připojení k počítači není potřeba instalace jakéhokoli softwaru pro maximální funkčnost.

„Herní průmysl se neustále vyvíjí a roste, a to jak v případě počítačů či konzolí, tak i mobilních zařízení a systémů pro virtuální realitu,“ říká Tino Solberg, SteelSeries CTO, a dodává: „SteelSeries Stratus Duo umožňuje hráčům pohybovat se snadno mezi jednotlivými platformami naprosto bez problémů díky 2,4GHz bezdrátové síti a Bluetooth konektivitě.“

Stratus Duo nabízí velikost a rozvržení tlačítek standardních konzolových ovladačů. Výrobce upřesňuje, že navazuje na design modelu Stratus XL a doplňuje jej o nové uložení tlačítek včetně magnetických senzorů. Gamepad zaujme také dvěma analogovými joysticky s plynulým chodem a minimální mrtvou zónou. Napájení zajišťuje lithium-iontová baterie s výdrží více než 20 hodin hraní a možností nabíjení přes dodávaný microUSB kabel o délce 1,8 metru.

Ovladač Stratus Duo se již prodává za 69,99 eur s DPH a dopravou prostřednictvím webu www.steelseries.com. SteelSeries nabídne zákazníkům také příslušenství SmartGrip. Tento nastavitelný držák smartphonu lze snadno upevnit na ovladač a hrát pohodlně na cestách. Celosvětově dostupný bude v nejbližší době za 9,99 dolaru.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře