Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyGalaxy S6 a S6 edge dorazí do ČR 17. dubna, jaké jsou...

Galaxy S6 a S6 edge dorazí do ČR 17. dubna, jaké jsou ceny?

Firma Samsung začne 17. dubna v Česku prodávat svou novou vlajkovou loď Galaxy S6. Základní doporučená cena mobilního telefonu, následovníka předchůdce S5, činí 19 799 Kč a je o 1300 Kč vyšší než předchozí model. Vyplývá to z informací jihokorejské společnosti.

Nové modely Galaxy S6 a S6 edge výrobce Samsung představil na mobilním kongresu v Barceloně minulý týden. Před rokem na stejném místě uvedla firma smartphone S5, který ale nepřinesl mnoho novinek a zaostal za očekáváním.

Výrobce si od nových telefonů slibuje zastavení poklesu zisku. S klesajícím trendem se společnost potýkala celý minulý rok a vše vyvrcholilo ve čtvrtém kvartálu, ve kterém se největším výrobcem smartphonů na světě stal konkurent Apple.

Samsung Galaxy S6 s Quad HD displejem o úhlopříčce 5,1 palce je v současnosti podle odborníků nejvyspělejším zařízením na trhu. Nabízí mimo jiné bezdrátové nabíjení, fotoaparát s rozlišením šestnáct megapixelů nebo první osmijádrový 64bitový procesor vyrobený 14nm technologií.

K dispozici bude s pamětí 32, 64 nebo 128 GB a také v dražším provedení Edge s displejem zakřiveným na obou stranách.

samsung-galaxy-s6-a-galaxy-s6-edge-190051

591

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře