Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyGalaxy S10+ za 25 Kč nebo 1 euro? Nenaleťte podvodníkům, varuje Samsung

Galaxy S10+ za 25 Kč nebo 1 euro? Nenaleťte podvodníkům, varuje Samsung

Na internetu se v Česku i na Slovensku objevily podvodné stránky, které nabízejí mobilní telefon Samsung Galaxy S10+ za pouhých několik korun (25 Kč, 38 Kč, 1 eur atd.) například jako úhradu poštovného pro zaslání odměny za účast ve spotřebitelském výzkumu. Asi není třeba příliš zdůrazňovat, že takto nízká cena je zcela nesmyslná a že se jedná se o podvodné jednání. Mnoho lidí na podvod již naletělo.

Aby vypadaly uvěřitelně, nabídky využívají názvy významných médií či společností (např. iDnes.cz, iHned.cz, Aktuality.sk, T-Mobile či Samsung) a zneužívají jejich jméno, loga i grafickou identitu, jsou většinou psány lámanou češtinou či slovenštinou a vyžadují zadání osobních údajů a zaslání platby z účtu. Tyto stránky často mění svojí podobu, samotný obsah nabídky i internetovou adresu a uživatel se na ně může kromě jiného dostat skrz kliknutí na podezřele formulovaný sponzorovaný post na Facebooku, který například informuje o speciální akci Samsungu. Lidé tímto riskují nejenom ztrátu zaslaných peněz, ale také zneužití své identity.

České zastoupení Samsungu se proti podvodným nabídkám jasně vymezilo a v dnešním prohlášení pro média uvádí, že s těmito stránkami a nabídkami nemá firma nic do činění a důrazně varuje veřejnost před touto „nabídkou“, zadáváním jakýchkoliv osobních či platebních údajů jejím prostřednictvím či zasílání peněz na účty, vyžadované autory těchto podvodných stránek. Společnost Samsung doporučuje každému vždy pečlivě zvážit, komu a za jakých okolností poskytne své citlivé údaje a zašle platbu. V případě nejasností ohledně aktivit společnosti Samsung je možné se obrátit na její bezplatnou non-stop infolinku 800 726 786 (ČR), 0800 726 786 (SR).

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře