Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeGalaxy Nexus: Přechod z yakjuxw na yakju

Galaxy Nexus: Přechod z yakjuxw na yakju [návod]

Galaxy Nexus mlčí, váš mobilní operátor mlčí, nový Android zatím dostupný není. Co není, může být. Pokud patříte k majitelům varianty yakju, aktualizace se dříve nebo později dočkáte. V případě, že vlastníte verzi yakjuxw, je však pravděpodobné, že budete čekat mnohem déle, protože o distribuci systému se nestará Google ale Samsung.

Málokdo ovšem ví, že existuje cesta, jak na verzi yakju lehce konvertovat. Nejprve ale ověřte, jaký typ Galaxy Nexusu vlastníte.

Otevřete aplikaci Mapy a zvolte Nastavení => O aplikaci a podívejte se na položku Zařízení (viz. obrázek). Je-li tam napsáno samsung yakju, o aktualizaci se stará přímo Google. Pokud tam vidíte cokoli jiného, to jest samsung yakjuxw, za distribuci systému zodpovídá výrobce telefonu Samsung. To proto na nejnovější Android 4.2.2 Jelly Bean stále čekáte!

Pozor, přijdete o veškerá data v telefonu, proto nezapomeňte na zálohu!

Návod:

  • Stáhněte si tento soubor (balíček má velikost 183 MB). Ovladače pro Galaxy Nexus najdete zde.
  • Stažený program je ve formátu ZIP, pro jeho rozbalení použijte třeba mnou oblíbený 7-Zip. Soubor umístěte například plochu a spusťte.

  • Nyní uveďte váš mobilní telefon do download modu. Toho docílíte tak, že Galaxy Nexus vypnete a při jeho zapínání budete držet současně tlačítka pro zapínání a snížení hlasitosti.
  • V tomto okamžiku připojíme telefon pomocí USB kabelu k počítači. Program ho detekuje a do políček o něm vypíše potřebné informace.
  • Teď klikněte na políčko Start, nachází se úplně dole! Než program dokončí svoji práci, můžete si dojít udělat třeba kávu.
  • Hotovo? Gratulujeme! Od nynějška se o aktualizaci vašeho Galaxy Nexusu stará přímo Google, protože máte variantu yakju. Již brzy – po několika aktualizacích (nejprve budete mít v mobilu verzi 4.0.1 yakju), si budete moci užívat nového Androidu 4.2.2 Jelly Bean.

Notička:

Tento postup jsem osobně úspěšně aplikoval už minulý rok v květnu, kdy jsem si Galaxy Nexus zakoupil. Po vyndání telefonu z balení jsem bohužel zjistil, že mám verzi yakjuxw, u které má distribuci nových verzí systému na starosti Samsung, a tak zatímco ostatní zrovna aktualizovali na Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich, já marně čekal a čekal. A věřte, že když jsem na návod narazil, ani na okamžik jsem neváhal. Stojí to vážně za to!

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře