Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyGalaxy Nexus právě dostává aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean

Galaxy Nexus právě dostává aktualizaci na Android 4.1 Jelly Bean

Tak to bylo rychlé! Google právě oznámil, že spustil distribuci nové verze mobilní systému Android, s níž se setkáváme pod označením Jelly Bean. V první vlně je dostupná pro smartphony Galaxy Nexus, konkrétně HSPA+ verze. Během několika dalších dnů se pak dočkají i majitelé Nexusu S, tabletu Xoom a dalších modelů Galaxy Nexusu.

Aktualizace ?želatinového bonbónu? je distribuována formou OTA, čili vzduchem. Android 4.1 Jelly Bean nepřináší na první pohled takové změny a podstatná vylepšení, jako tomu bylo u předchozí verze Ice Cream Sandwich.

Mezi jeho největší novinky patří Project Butter (projekt máslo) ? reakce systému na dotykové pokyny jsou nyní rychlejší a animace plynulejší, nový systém notifikací a funkce Google Now, což je, dá se říct, obdoba hlasové asistentky Siri od Applu.

Šťastní majitelé tabletu Nexus 7 ale také mají důvod k radosti. Na jejich zařízení momentálně míří Android 4.1.1, který přináší podporu platebního systému Google Wallet.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře