Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyFyzička dnešních dětí je tragická. Pomůže náramek LeapBand

Fyzička dnešních dětí je tragická. Pomůže náramek LeapBand

Nový chytrý náramek pro děti předškolního věku se jmenuje LeapBand. Do prodeje se dostane v červenci letošního roku a to za cenu 40 dolarů, v přepočtu 800 korun bez daně. Výrobce slibuje sympatickou výdrž na jedno nabití 4 až 6 dní.

Společnost LeapFrog své nejnovější nositelné příslušenství plně přizpůsobila dětským potřebám. LeapBand z části oživuje princip Tamagoči, takže nabízí různé hry a cvičení, zaměřené na fyzickou aktivitu, které by jim v dnešní uspěchané době měly pomoct k zdravému pohybu. Za splněné úkoly děti získají body, kterými následně odemknou nová zvířátka k hraní (pandu, jednorožce, opici a další).

Interakce s dítětem je realizována prostřednictvím malého 1,4palcového displeje s rozlišením 128 × 128 pixelů. Součástí zařízení, které je vyrobeno z odolného plastu, je také akcelerometr. Dále se výrobce ještě chlubí odolností proti vodě.

Náramek lze kdykoli připojit k internetu, takže rodiče mohou (přes webové rozhraní nebo speciální aplikaci) sledovat aktivitu svých dětí a také to, kde se aktuálně nachází.

LeapBand bude dostupný v modré, zelené a růžové barvě. Ale zda i v Evropě, potažmo v České republice, tak tím si nejsme vůbec jisti.

naramek

Zdroj: WSJ

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře