Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyFreedom 251: Do prodeje míří nejlevnější smartphone na světě

Freedom 251: Do prodeje míří nejlevnější smartphone na světě

V Indii se už brzy začne prodávat nejlevnější smartphone na světě. Zákazníky vyjde vás na pouhé 4 dolary (tedy zhruba 100 korun) a samozřejmě tomu odpovídá zpracování i výbava, které nás vrátí o několik let nazpět.

Levný smartphone Freedom 251 na sebe strhl v uplynulých měsících spoustu pozornosti. Předobjednávky byly oficiálně spuštěny na konci února a během několika málo dní si telefon zaregistrovalo přes 70 milionů lidí. Tento úspěch zaskočil i samotného výrobce Ringing Bells, který nedlouho poté přiznal, že do konce června bude moct k zákazníkům dodat jen 2,5 milionů zařízení. Nyní se ukázalo, že i tento odhad byl silně nadhodnocený a firma bude schopna odeslat pouhých 200 tisíc mobilů.

Jakou má Freedom 251 výbavu?

Obyvatelé Indie se mohou „těšit“ na čtyřpalcový displej s rozlišením 800 × 480 pixelů, čtyřjádrový procesor taktovaný na 1,3 GHz, 1 GB paměti RAM, 8 GB vnitřní paměti a slot pro microSD karty.

O fotografie se postará 3,2Mpx zadní a 0,3Mpx přední kamerka a co se týče konektivity, byla potvrzena podpora 3G, WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth a GPS. Smartphone bude pohánět 1 450mAh baterie a poběží na Androidu 5.1 Lollipop.

Kromě levného telefonu chce Ringing Bells do budoucna vyrobět i cenově dostupný televizor a další domácí elektroniku.

IndiaTv50887d_freedom-251-F

Zdroj: GSMArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře