Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyFragmentace Androidu je pořád velký problém, ukazuje studie Open Signal Maps

Fragmentace Androidu je pořád velký problém, ukazuje studie Open Signal Maps

Fragmentace systému Android vzhledem k jeho otevřenosti a počtu zařízení, na kterých se nachází, nezmizí zřejmě nikdy. Problém roztříštěnosti vnímá poslední dobou i firma Google. Spousta lidí však stále neví, co si má pod roztříštěností Androidu představit.

K lepšímu pochopení fragmentace momentálně nejpopulárnějšího a nejrozšířenějšího operačního systému pro smartphony a tablety, který bude do konce roku nainstalovaný na miliardě zařízení, nám pomůže společnost Open Signal Maps, která zveřejnila pěkně zpracované obrázky.

Dozvíme se z nich, jak jsou zastoupeny jednotlivé verze operačního systému nebo zastoupení jednotlivých výrobců a jejich modelů na trhu.

Do samotné fragmentace se odráží i velikost obrazovky mobilních zařízení. A chybět nemůže ani porovnání s konkurenční platformou iOS od Apple.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/freagmentace/“/]

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Toto je vymysleny problem. Poznam ludi, ktori uplne spokojne bezia na Androide 2.3.6 a novsi im vobec nechyba novsi. Ani nevedia, ze novsi existuje, oni vladtne ani nevedia, ze maju Android. Oni maju dotykovy mobil.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře