Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyFoxconn chce v USA postavit továrnu na výrobu obrazovek

Foxconn chce v USA postavit továrnu na výrobu obrazovek

Tchajwanská společnost Foxconn, známý smluvní výrobce elektroniky na světě, postaví ve Spojených státech továrnu na obrazovky za více než sedm miliard dolarů (177 miliard korun). V rozhovoru pro agenturu Reuters to uvedl šéf Foxconnu Tery Gou.

Plán přichází v době, kdy americký prezident Donald Trump ve své inaugurační řeči mluvil o „Americe na prvním místě“ a zavedení opatření na ochranu domácí ekonomiky, například pomocí cel.

Továrnu na obrazovky v USA hodlá Foxconn postavit pro divizi Sharp, kterou koupil loni v únoru za 5,9 miliardy dolarů. Uskutečnění plánů ale stále závisí na řadě podmínek, které musí firma vyjednat s americkou vládou.

Foxconn vyrábí například většinu chytrých telefonů iPhone pro Apple. Výrobní základnu pro Evropu, Blízký východ a Afriku má firma v České republice, kde provozuje závody v Pardubicích a Kutné Hoře.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře