Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyFOTO: Je tohle čínský supermobil Xiaomi Mi 5?

FOTO: Je tohle čínský supermobil Xiaomi Mi 5?

Populární čínská firma Xiaomi připravuje uvedení svého příštího top modelu. Nové želízko v ohni dostane očekávaný název Mi 5 a jestliže se nestane nic neočekávaného, konkurenci pořádně zatopí. Těšit se můžeme na špičkovou výbavu i luxusní kovové tělo. Možnou podobu mobilu odhaluje nový render.

Ten se objevil na čínském mikroblogu Weibo a víceméně potvrzuje využití tzv. 2.5D skla na displeji i sázku na kovové šasi. Ve spodní části obvodového rámečku pak lze vidět reverzibilní konektor USB-C.

První smartphony se Snapdragonem 820 by mohly být uvedeny během prvních měsíců příštího roku a právě nové Xiaomi by mělo být hned v první vlně. Není přitom vyloučeno, že si hardware od Qualcommu v čínském telefonu rovnou odbude svoji premiéru.

V souvislosti s Mi5  se dále spekuluje o větším než pětipalcovém Quad HD displeji, 4 GB RAM a šestnáctimegapixelovém fotoaparátu s optickou stabilizací obrazu. Chybět nemá ani pohotová čtečka otisků integrovaná v hardwarovém tlačítku, která kromě odemčení telefonu nahradí také zadávání hesel, ať už na webových stránkách, nebo přímo u rozličných služeb Xiaomi.

oip

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. to je všechno pěkné, ale pro mne stresující, chtělbych a mam , ale když ony všechny ty dotykové tak slabě vyzvánějí!!!! mam elepfoene G3 v pohodě si leží pomalu 3/4 roku na poličce,a proč- neslyším vyzvánění!!(sem sluchově postiženy a oboustranná hluchota nad 65 %) a tak stařičký a dobrý LG 205 BRIO se třemi repráky vítězí!!!!

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře