Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyFlexibilní smartphone bude příští rok a bude od Samsungu

Flexibilní smartphone bude příští rok a bude od Samsungu

Příští rok se dočkáme představení prvního smartphonu, který půjde složit do kapsy. Vyrobí ho jihokorejská společnost Samsung, píše o tom server Expert Review.

O ohebných displejích se mluví delší dobu. Jenže na trhu zatím smartphony s takovou obrazovkou nejsou, přestože technologie výroby je už zvládnutá. Zlom má přijít v nadcházejícím roce, kdy má výrobu telefonů s novou konstrukcí zahájit Samsung.

Premiéra skládacího telefonu Galaxy X by se měla uskutečnit na veletrhu CES, který se v lednu bude konat v americkém Las Vegas, kde jihokorejský elektronický gigant pravidelně odhaluje zajímavé novinky pro nadcházející sezónu.

Samsung si s myšlenkou smartphonu s velkým, snadno přeložitelným displejem pohrává již řadu let. Patent na telefon se skládacím displejem pak získal v roce 2013, kdy firma představila model Galaxy Round.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře