Fitbit pohltí výrobce populárních chytrých hodinek Pebble


Fitbit pohltí výrobce populárních chytrých hodinek Pebble

Výrobce chytrých náramků Fitbit kupuje společnost Pebble, jednoho z průkopníků chytrých hodinek. Podle agentury Bloomberg hodnota transakce činí necelých 40 milionů dolarů, tedy více než miliardu korun.

Značka Pebble vznikla jako projekt crowdfundingu, což je financování, kdy investoři přispějí předem na vývoj určitého produktu. Své první chytré hodinky firma uvedla na trh v roce 2012, tři roky předtím, než se svými hodinkami přišel Apple.

Loni firma Pebble získala na vývoj nové verze svých produktů přes 20 milionů dolarů. Přesto se ji nepodařilo výrazně zaujmout zákazníky a právě nepříznivé finanční výsledky jsou tím hlavním důvodem, proč končí.

V souvislosti s oznámením akvizice společnost uvedla, že přestává propagovat, vyrábět i prodávat veškerá svá zařízení. Zrušeny jsou také Projekty Time 2 a Core.

Americký Fitbit je dlouhodobě světovou jedničkou v oblasti chytrých náramků. Za nákupem Pebble ale nestál zájem o konkrétní hardware či software, firma chtěla získat především intelektuální vlastnictví a část vývojářského týmu.

Zdroj: Bloomberg

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.