Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyFirma GoPro skončila ve třetím čtvrtletí v čisté ztrátě 84 milionů dolarů

Firma GoPro skončila ve třetím čtvrtletí v čisté ztrátě 84 milionů dolarů

Výrobce GoPro nezaznamenal ve třetím čtvrtletí stávajícího účetního roku dobré výsledky. Protože poptávka po akčních kamerách dlouhodobě klesá, podnik skončil v čisté ztrátě 84 milionů dolarů, což je meziroční propad o 330 procent. Příjmy klesly o 40 procent na 240 milionů dolarů. Analytici přitom počítali s tržbami okolo 313 milionů.

Lepších výsledků by měla společnost dosáhnout v posledním kvartálu letošního roku, který je pro výrobce elektroniky vždy klíčový vzhledem k vánočním svátkům. Dopomoci by jí k tomu měly nové akční kamerky Hero 5 Session a Hero 5 Black, které najdeme už i v českých obchodech. První stojí zhruba 9 000 Kč, druhou lze koupit od 11 000 Kč.

Velkým vánočním tahákem by mohl být i dron Karma, který je možné složit tak, aby se vešel do každého batohu. Kvadrokoptéra dokáže dosáhnout rychlost až 56 kilometrů za hodinu a na jedno nabití je schopná zůstat ve vzduchu až 20 minut při maximální vzdálenosti jeden kilometr. V tuzemských obchodech její cena začíná na 29 990 Kč.

gopro-logo

Zdroj: GoPro

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře