Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyFilmy na Google Play konečně dorazily do Česka

Filmy na Google Play konečně dorazily do Česka

Ode dneška si mohou Češi půjčovat a nakupovat filmy v obchodě Google Play. Půl roku od posledního rozšiřování služby Google Play filmy byl přístup otevřen i pro ně. Nabídka je ale zatím omezená.

Zimbabwe, Srí Lanka nebo Fidži. Tyto země patřily do třináctky těch, kterým Google před více než šesti měsíci otevřel dveře do filmové sekce v Google Play. Česká republika mezi nimi k velké nevoli řady zdejších uživatelů nebyla. Počínaje dnešním dnem se ale situace mění a od Googlu si Češi mohou za 380 korun koupit třeba druhý díl Hobita.

Kromě kupování filmů nabízí filmový obchod Googlu také možnost si snímky pronajmout. Výše zmíněný Hobit vás bude stát 110 korun na 48 hodin a přehrajete si ho na počítači i na smartphonu s příslušnou aplikací. Nabídka filmů je ale prozatím omezená – všechny pořídíte jen v originálním znění, u některých Google nenabízí ani české titulky.

Ceny se pohybují od dvaceti korun za starší a hůře hodnocené kousky až do téměř čtyř stovek za novinky. Na výběr jsou verze v malém a HD rozlišení, které je dražší. V současnosti obchod nabízí jen omezený počet filmů (v sekci pro rodinu jich najdeme například jen 26), ten by ale měl vzrůstat – Google chce nabídkou pokrýt všechna velká filmová studia i českou tvorbu.

Až na sekci s časopisy je tak nabídka Google Play pro Českou republiku kompletní. Zůstává samozřejmě otázkou, jak se bude Googlu dařit soupeřit s domácími poskytovateli obdobných služeb a v obecně pirátství fandícímu českému prostředí. Přesto snad je ale i otevření obchodu s filmy dalším krokem, který český trh posune dál na cestě za těmi západoevropskými.

Poznámka redakce: V době psaní textu nebylo stažení aplikace pro přehrávání filmů možné. Update by se měl objevit během noci. Až se tak stane, budeme novinku aktualizovat.

Image

[appbox googleplay com.google.android.videos]

Zdroj: Google+ (František Fuka), iHNED

Ondřej Trhoň
Ondřej Trhoňhttp://www.ondrejtrhon.cz
Přízemní intelektuál, fanoušek The Verge, student žurnalistiky v Praze a nenapravitelný milovník koček.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Skvělá zpráva, ale ty ceny proboha, na můj vkus příliš vysoké 🙁

  2. Pokud bude cena lepší než v kině, tak proč ne. Ale 400,- to si radši stáhnu 😉 za jak dlouho to někdo koupí a potom nahraje na tpb?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře