Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyFCC schvaluje jeden z nejvýkonnějších tabletů: Huawei MediaPad 10 FHD

FCC schvaluje jeden z nejvýkonnějších tabletů: Huawei MediaPad 10 FHD

Americká obdoba Českého telekomunikačního úřadu (FCC, Federal Communications Commission) testuje nejnovější tablet od čínského výrobce Huawei. MediaPad 10 FHD bude lákat uživatele na kvalitní desetipalcový IPS displej s rozlišením 1920 × 1200 pixelů a výkonný čtyřjádrový procesor.

Mladá čínská firma osadila svůj tablet firemním čipem K3V2 s frekvencí 1,5 GHz, který je podle předních činitelů firmy o 20 až 30 procent výkonnější než konkurenční Tegra 3.

Ze specifikací dále vyčteme 2 gigabajty operační paměti a podporu pro paměťové karty formátu microSD ? uživatelskou paměť o velikosti 8 gigabajtů tedy lze rozšířit.

Na zadním krytu nahoře se potom schovává osmimegapixelová kamera s podporou natáčení Full HD videa. Huawei plánuje, že bude prodávat jednak model s modulem WiFi a jednak i variantu s LTE čipem. Tablet by měl být dodáván s předinstalovaným Androidem 4.0 Ice Cream Sandwich a prodávat se za méně než 500 dolarů.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/MediaPad 10 FHD/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře