Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyFBI zasáhla proti warezákům. Zablokovala weby s aplikacemi pro Android

FBI zasáhla proti warezákům. Zablokovala weby s aplikacemi pro Android

Od zadržení Kima Schmitze alias Kima Dotcoma, krále Kimbla a pana Megauploada uplynulo už téměř sedm měsíců. Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ale ve své činnosti pokračuje dál. Tento týden se zaměřil na weby, které se specializují na warez mobilích aplikací a her, převážně pro platformu Google Android.

Prozatím federální agenti zablokovali trojici webů ? konkrétně applanet.net, appbucket.net a snappzmarket.com. Pokud některý z nich navštívíte, na obrazovce se náhle objeví varování. Další servery s warezem jistě stihne podobný osud v nejbližších dnech.

?Krádeže duševního vlastnictví, zejména v rámci kybernetického světa, jsou stále větším problémem a nemohou být Federálním úřadem ignorovány. Warez stojí firmy miliony dolarů a může dokonce inhibovat vývoj nových nápadů a aplikací,“ uvádí FBI.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře