Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyNa Facebooku pobíhá staronový hoax týkající se soukromí

Na Facebooku pobíhá staronový hoax týkající se soukromí

Facebook od nového roku mění svá pravidla. V reakci na to se na něm začal šířit staronový hoax, který uživatelům radí, jak si zachovat autorská práva na publikovaný obsah. Nachytat se nechalo mnoho lidí. Možná i vy, nebo někteří vaši přátelé.

Každá větší změna v pravidlech používání Facebooku odstartuje řetězové rozesílání různých zpráviček, které uživatelům slibují, že pakliže je budou sdílet, budou chráněni autorským zákonem. Je to samozřejmě nesmysl.

Jeden čerstvý příklad je tu:

1a

Podobná zpráva však duševní vlastnictví neochrání. Skutečnost je taková, že uživatelé jsou povinní se řídit Pravidly užívání, s čímž souhlasili při registraci účtu. A samozřejmě platnými zákony, stejně jako je jimi nucen řídit se Facebook.

„Podmínky, s nimiž jste souhlasili, změnit nijak nemůžete, respektive můžete, ale jedině tak, že přestanete Facebook používat,“ uvedl v článku na serveru Lupa publicista Daniel Dočekal.

Přiznejte se, kdo z vás se nechal nachytat?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

3 KOMENTÁŘE

  1. Na tohle se opravdu mohl někdo nechat nachytat? To by musel být člověk opravdu hodně naivní. 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře