Pátek, 19 dubna, 2024
DomůNovinkyFacebook zveřejnil nové nástroje na správu a úpravu videí

Facebook zveřejnil nové nástroje na správu a úpravu videí

Facebook dělá všechno proto, aby lidé pro přehrávání videí nepoužívali konkurenční YouTube, ale zůstávali na této sociální síti. Společnost proto nyní uvedla nové možnosti pro lepší spravování a upravování videí přímo v jejím rámci. 

Majitelé stránek videa nově mohou označit jako „tajné“, což je ekvivalent pro možnost „nezařazené“ na YouTube. Pokud takto video označíte, neukáže se v seznamu videí a nebude ho možné vyhledat jinak, nežli přes přesný URL adresu.

Další podstatnou novinkou je možnost uzamknout video pouze na vlastní stránce a neumožnit jeho přehrávání nikde jinde. Tímto způsobem budou provozovatelé facebookových stránek schopni vytvářet unikátní obsah a lákat na něj nové čtenáře.

Potěší také nová možnost Knihovna videí, která umožní naráz spravovat tematická videa, ale také několik dodatečných možností nastavení videí, která dříve byla dostupná pouze před jejich nahráním.

Pokud patříte mezi tvůrce obsahu na Facebooku, pravděpodobně vám novinky udělaly radost. Ovšem zkrátka nepřijdou ani konzumenti – díky těmto novinkám bychom se v budoucnosti měli setkávat se stále zajímavějším obsahem.

facebook-new-logo

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře