Středa, 24 dubna, 2024
DomůNovinkyFacebook zvažuje zavedení tlačítka "nelíbí se mi to"

Facebook zvažuje zavedení tlačítka „nelíbí se mi to“

Deník Businessinsider.com uveřejnil velmi zajímavý článek o Markovi Zuckerbergovi, řediteli Facebooku. Ten prozrazuje, že společnost zvažuje zavedení tlačítka „nelíbí se mi to“, ale bojí se, aby jím někteří lidé nebyli zahanbeni či uraženi. 

Tzv. „like“ vyjádřený ikonkou zdvihnutého palce je pro největší sociální síť na světě nejtypičtějším znamením. Mnoha uživatelům Facebooku však chybí jeho opak, kterým by vyjádřili nesouhlas. Vedení sociální sítě tuto možnost zvažuje, bojí se však, že palec dolů by někdo mohl využít k zesměšnění obsahu či konkrétní osoby.

Z výše napsaného je tedy zřejmé, že pokud nějaké takové tlačítko bude, pravděpodobně nepůjde o palec dolů, ale o nějakou jeho alternativu, jejíž prostřednictvím by lidé mohli rychle vyjádřit například účast se smutnou, či jinak nepříjemnou událostí. Tlačítkem „dislike“ by tak nakonec mohl být třeba zamračený smajlík.

Kdy a zdali vůbec bude nějaké takové tlačítko na Facebook zavedeno zatím nikdo neví, dokonce ani Mark Zuckerberg, který na vznesenou otázku odpověděl: „Na nejbližší budoucnost nemáme nic připraveného“.

dislike_50711500

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře