Neděle, 23 června, 2024
DomůNovinkyFacebook vyvíjí nativní aplikaci pro Android. ?Lpět na HTML 5 byla chyba,?...

Facebook vyvíjí nativní aplikaci pro Android. ?Lpět na HTML 5 byla chyba,? řekl Mark Zuckerberg

Šéf gigantické internetové společnosti na konferenci TechCrunch Disrupt veřejně přiznal, že byla chyba založit mobilní aplikaci Facebooku na HTML5 místo vytvořit ji nativně. Facebook pro Android je pomalý a těžkopádný. Uživatelé aplikaci proto zcela po právu dlouhodobě kritizují.

?Promarnili jsme dva roky,? postěžoval si Zuckerbeg. Nativní klient pro nejrozšířenější mobilní platformu bude vycházet z aplikace pro iOS, která byla představena nedávno. Když se ho Michael Arrington zeptal na to, kdy bude uvedena, Zuckerberg stroze odpověděl: ?Až bude hotová, vydáme ji?.

Diskuze se ale nevedla jen o mobilních platformách či nepříliš zdařilém vstupu společnosti na burzu. Na přetřes přišla také další témata, jako například takzvaný Facebook telefon, o němž se několikrát do roka vždy objeví zaručené zprávy, že je blízko svému vydání. ?Facebook telefon nedává žádný smysl,? uťal snad definitivně spekulace Zuckerberg.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře