Sobota, 29 června, 2024
DomůNovinkyFacebook rozpozná, jakou skladbu posloucháte a na co se díváte

Facebook rozpozná, jakou skladbu posloucháte a na co se díváte

Nová funkce by měla začít fungovat v Americe během příštích několika týdnů. Facebook ujišťuje, že ji bude možné kdykoliv vypnout. Stejně tak prý nebude nikde ukládán nahrávaný zvuk.

Aplikace Facebook pro systémy Android a iOS budou v budoucnu umět automaticky detekovat skladby či televizní pořady, na které se uživatel dívá, a přidávat je k aktualizacím statusů.

Nová funkce bude ke své práci využívat mikrofon v uživatelských zařízeních. Jakmile začnete psát status, Facebook začne analyzovat zvuky z vašeho okolí, podobně jako to dělají aplikace SoundHound a Shazam.

Vaši přátelé na Facebooku tak kromě statusu získají i odkaz na 30sekundovou ukázku písničky na službě Spotify. V případě televizních seriálů se pak na zdi objeví informace o příslušné řadě a dílu. Facebook uvádí, že má k dispozici katalog, ve kterém jsou obsaženy televizní pořady 160 kanálů a několik milionů skladeb.

V některých uživatelích však nová funkce místo nadšení vzbuzuje obavy o ochranu soukromí. Je totiž otázkou, zda i po několika aktualizacích bude stále skutečně dobrovolná.

Zdroj: TechSpot

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. Big brother, jak ta kravina dorazi i do Cech, aplikaci hned mazu z telefonu.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře