Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyFacebook evakuoval své sídlo kvůli obavám ze sarinového útoku, dorazila i FBI

Facebook evakuoval své sídlo kvůli obavám ze sarinového útoku, dorazila i FBI

Hasiči včera evakuovali sídlo společnosti Facebook ve městě Menlo Park. Do jednoho ze skladů, kde se třídí pošta, byla totiž doručena zásilka, v níž jeden ze skenujících přístrojů detekoval nervový plyn sarin, který je mnohem jedovatější než např. kyanid.

Asi hodinu před pondělním polednem (večer našeho času) jeden z automatů detekoval podezřelý balíček a tak společnost Facebook kvůli obavám ze sarinového útoku nařídila evakuaci svých čtyř budov. S nebezpečnou zásilkou přišli do kontaktu dva lidé, žádné symptomy se u nich ale nakonec neprojevily.

Tři ze čtyř budov, které zaměstnanci opustili, byly postupně prohlášené za bezpečné a lidé se do nich mohli vrátit. Čtvrtý objekt zůstal uzavřený déle.

Po několika hodinách vyšetřování se naštěstí ukázalo, že se jednalo o falešný poplach – experti na nebezpečné látky žádný toxický materiál nenašli. Zřejmě tak šlo o omyl automatizovaného monitorovacího systému.

Incident v sídle společnosti, která stojí za stejnojmennou sociální službou, vyšetřuje Federální úřad pro vyšetřování (FBI) i místní policie.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře