Facebook a Instagram se potýkají s problémy, sítě zažívají výpadek po celém světě


Facebook a Instagram se potýkají s problémy, sítě zažívají výpadek po celém světě

Populární sociální službu Facebook postihl dnes odpoledne velký výpadek. Problémy s připojením hlásí uživatelé po celém světě, nejvíce stížností však přichází z Evropy. Potíže mají ale i další aplikace z portfolia internetového giganta. Problémy s nedostupností sužují i WhatsApp, Instagram a Messenger.

Webová stránka Downdetector, která se výpadky na sítích zabývá, uvádí, že nejhorší situace je v západní Evropě a Severní Americe. Služba během dnešního odpoledne však nefungovala i některým uživatelům v Česku.

Výpadek Facebooku je možné zaznamenat i například v Malajsii, Japonsku nebo Brazílii. Nejasné jsou zatím příčiny nedostupnosti. Může jít o výpadek serverů, nebo chybu v záznamech DNS.

Kromě problémů s přihlášením k Facebooku a Messengeru si uživatelé stěžují i na výpadky Instagramu a WhatsAppu. Obě tyto služby patří také společnosti Facebook.

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.