Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyEZK IZIP ? Mobilní elektronická zdravotní knížka pro iOS a Android

EZK IZIP ? Mobilní elektronická zdravotní knížka pro iOS a Android

Aplikace elektronická zdravotní knížka (EZK) umožňuje přístup ke zdravotním záznamům prostřednictvím chytrých telefonů. Uživatelé mohou snadno získat informace o vyšetřeních, předepsaných lécích, stavu zdravotního pojištění či vyúčtování služeb za provedené zdravotní výkony.

?Mobilní aplikaci jsme doplnili o nástroj pro snadné volání tísňových linek. Ten umožní také zjistit aktuální polohu prostřednictvím GPS a následně ji odeslat v tísňové SMS,? vysvětluje Jiří Pašek, generální ředitel společnosti IZIP. ?Tato funkce je navíc přístupná i uživatelům, kteří nemají zřízenou Elektronickou zdravotní knížku,? dodává Pašek.

Aplikace mimo jiné obsahuje také plánovač preventivních prohlídek u praktického lékaře, zubaře či gynekologa. Termíny plánovaných preventivních prohlídek jsou vytvořeny na základě přehledu vykázané zdravotní péče, který vychází z údajů Všeobecné zdravotní pojišťovny. Uživatel EZK si může aktivně kontrolovat nesrovnalosti na svém účtu zdravotního pojištění velmi snadno ? nyní je díky automatické notifikaci (push) upozorněn na veškeré změny na účtu pojištěnce či ve zdravotní knížce.

Přehled funkcí mobilní aplikace Elektronická zdravotní knížka:

  • Záznamy ? přehled a podrobné informace o provedených zdravotních vyšetřeních
  • Zdraví ? základní přehled o zdravotním stavu včetně emergentních údajů
  • Léky ? přehled všech léků včetně podrobného popisu
  • Lékaři ? seznam zdravotnických pracovníků, kteří zapisují do EZK uživatele
  • Stav pojištění ? aktuální stav zdravotního pojištění včetně případných nedoplatků a penále
  • Vyúčtování ? kompletní přehled uhrazené zdravotní péče ze zdravotního pojištění
  • První pomoc ? nástroj pro snadné volání tísňových linek se zjištěním polohy pomocí GPS
  • Preventivní péče ? plánovač preventivních prohlídek u praktického lékaře, zubaře a gynekologa

Aplikace včetně těchto novinek je ke stažení v App Store (iPhone, iPad), nebo v původní verzi pro operační systém Android na portálu Google Play. Bezvadné je, že program umožňuje práci s více účty současně, takže například rodiče mohou sledovat zdravotní záznamy svých dětí.

V případě, že uživatel dosud nemá zřízenu Elektronickou zdravotní knížku a je klientem Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, může se jednoduše zaregistrovat na adrese www.izip.cz.

Stahujte:

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/EZK IZIP/“/]

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře