Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyExšéf Microsoftu Ballmer kupuje tým NBA Los Angeles Clippers za dvě miliardy...

Exšéf Microsoftu Ballmer kupuje tým NBA Los Angeles Clippers za dvě miliardy dolarů

Bývalý generální ředitel firmy Microsoft, Steve Ballmer, kupuje za dvě miliardy dolarů (přes 40 miliard korun) basketbalový klub Los Angeles Clippers. Jde o druhý nejdražší nákup sportovního týmu v historii Spojených států.

Ballmer překonal nabídky mediálního magnáta Davida Geffena a skupiny losangeleských investorů, kteří chtěli zaplatit 1,6 miliardy dolarů, respektive 1,2 miliardy dolarů, píše deník LA Times.

Na rekordní transakci se exšéf Microsoftu dohodl s manželkou dosavadního majitele Donalda Sterlinga Shelly, kterému vedení NBA zakázalo vlastnit klub kvůli rasistickým poznámkám.

„Je to pro mě pocta, že právě moje jméno bude navrženo radě guvernérů NBA jako jméno příštího majitele Clippers. Miluji basketbal a chci udělat všechno pro to, aby Clippers nadále vyhrávali ve velkém v Los Angeles,“ uvedl Ballmer v oficiálním prohlášení.

489614221Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře