Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyEvropští operátoři nakupují miliony kusů karet Nano-SIM, kvůli novému iPhonu

Evropští operátoři nakupují miliony kusů karet Nano-SIM, kvůli novému iPhonu

Podle deníku Financial Times se evropští operátoři již připravují na prodej nového iPhonu, když údajně ve velkém nakupují SIM karty standardu Nano. Chtějí se tak zřejmě vyhnout komplikacím, které je postihly krátce po uvedení iPhonu 4, do kterého vsadíte pouze Micro-SIM.

Nová karta má velikost pouze 12 × 9 mm. Dle výrobce je o 40 procent menší než micro-SIM. Tloušťka pak byla údajně redukována o 15 procent.

Běžná SIM karta má rozměry 25 × 15 mm. Micro-SIM, kterou vkládáme např. do iPhonu 4 či Nokie N9, je velká 15 × 12 mm. Obě mají tloušťku 0,76 mm.

?Operátoři očekávají, že iPhone bude podporovat Nano-SIM a proto je začali nakupovat v řádu milionů jednotek. Očekávají totiž, že o novinku Applu bude mezi spotřebiteli veliký zájem?.

Jeden z lidí obeznámených se situací kolem nového iPhonu pak tvrdí, že iPhone (5) bude mít podobné rozměry jako iPhone 4(S) s tím rozdílem, že bude mít plně kovové tělo a bude o něco málo tenčí.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře