Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyEvropská komise se chystá obvinit Google kvůli aplikacím pro Android

Evropská komise se chystá obvinit Google kvůli aplikacím pro Android

Podle agentury Reuters bude Google čelit obvinění ze strany Evropské komise. Ta americkou firmu obviňuje z toho, že má dohodu s výrobci smartphonů, která jí zajišťuje výhodu jejích vlastních aplikací pro operační systém Android oproti aplikacím dalších stran.

Komise nyní zkoumá smlouvy Googlu s výrobci telefonů a mobilními operátory, protože se obává, že omezuje přístup spotřebitelů k novým aplikacím tím, že po výrobcích a operátorech požaduje, aby do telefonů předinstalovávali jeho aplikace.

Google obavy Evropské komise odmítl prostřednictvím svého mluvčího: „Každý může využívat Android s aplikacemi Googlu nebo bez nich. Výrobci i operátoři se mohou rozhodnout, jak Android používat, a konečné slovo ve výběru aplikací mají spotřebitelé.“

Podle světových médií komise Google obviní už dnes, nebo později během tohoto měsíce. Není to poprvé, co se Google v hledáčku EK objevil. Již loni v dubnu jej tento nadnárodní orgán Evropské unie obvinil, že ve výsledcích internetového vyhledávání systematicky zvýhodňovala vlastní produkt umožňující srovnávání nákupních nabídek, známý jako Google Shopping (Nákupy Google).

20EUANDROID2-master675

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Fakt sa v diskusiách málokedy zastávam veľkého G, ale toto je smiešne. EK nech sa pozrie na legislatívu únie, na milióny stránok zbytočných predpisov, prekladaných zbytočne do všetkých jazykov a administrovaných tisíckami ľudí a potom nech sa zamyslí nad efektívnosťou a bránením inováciám. EK nám všetkým ukázala, že byrokracia môže dosiahnuť prekvapivo obrovských rozmerov a v podstate ochromiť akékoľvek efektívne rozhodovanie. Veď nikto nebráni iným, aby vytvorili vlastný OS, aby vytvárali vlastné aplikácie. Takto svojim hlúpym rozhodovaním len sťažia život obyčajného používateľa, ktorý chce zariadenie používať ako ho kúpi a nie tráviť čas hľadaním alternatív na všetko, ktoré sú častokrát horšie a aj nebezpečné.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře