Neděle, 30 června, 2024
DomůNovinkyPři vzletu a přistání už nebudeme muset vypínat smartphony, rozhodla Evropská agentura...

Při vzletu a přistání už nebudeme muset vypínat smartphony, rozhodla Evropská agentura pro bezpečnost v letectví

Po americkém regulačním úřadu FAA přichází se zrušením zákazu používání elektroniky během vzletu a přistání také Evropská agentura pro bezpečnost v letectví (EASA). Letušky už nebudou pasažéry nutit vypínat smartphony, tablety, hudební přehrávače a další přenosné kousky elektroniky.

Zatímco dříve jste museli zařízení kompletně vypnout, nyní bude stačit, když je přepnete do tzv. letového režimu, který deaktivuje veškeré komunikační moduly a GPS. Cestující tak budou moct konečně hrát hry, poslouchat hudbu nebo si třeba číst svou oblíbenou knihu nově i během vzletu a přistání.

EASA povolí používání elektroniky během přistání a vzletu všem evropským aerolinkám. Otázkou zůstává, jak se ke zrušení zákazu postaví mimoevropské společnosti, které do Evropy létají.

boeingZdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tak neviem, lietam poslednych par rokov celkom casto a prepnutie do letoveho rezimu staci minimalne 2 roky – aj to hlasi kapitan pred startom.
    Akurat letusky zakazuju hrat sa, pozerat filmy, pocuvat muziku pocas startu a pristatia.
    Tak co sa na tom zmeni ?

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře