Pondělí, 13 května, 2024
DomůNovinkyV Evropě si prvenství i nadále drží Android. Tržní podíl Windows Phone...

V Evropě si prvenství i nadále drží Android. Tržní podíl Windows Phone vykazuje mírný vzestup

Více jak sedmdesát dva procent evropského mobilního trhu nyní ovládá Android. V meziročním srovnání si polepšil o necelá dvě procenta. Mírným tempem roste Windows Phone. Naopak systém iOS od Applu zůstal víceméně na svém. Vyplývá to z výsledků průzkumu společnosti Kantar Worldpanel ComTech.

V Německu platforma Android dosáhla podílu 78,5 procenta a ve Španělsku dokonce 86,1 procenta. Celkový podíl na pěti největších evropských trzích vzrostl na 72,4 procenta z loňských 70,8 procenta. Naproti tomu zastoupení iOS se zvýšilo meziročně pouze o 0,2 procenta na 17,5 procenta. Na americkém trhu systém Apple zaznamenal hrozivě vypadající propad skoro o 7 procent.

Těžce znovu ztratilo BlackBerry. Jeho podíl klesl na téměř všech sledovaných trzích, z toho ve Velké Británii na 1,6 z 5,5 procenta před rokem.

Na vzestupu je naopak Windows Phone, který roste prakticky na všech trzích. V Evropě si systém společnosti Microsoft meziročně polepšil z 6,9 procenta na 8,4 procenta.

gsmarena_001Zdroj: GSMArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře