Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyEvropané utopí ve vodě více než 100 000 smartphonů denně

Evropané utopí ve vodě více než 100 000 smartphonů denně

Za první tři čtvrtletí letošního roku vzrostla poptávka po voděodolných smartphonech o 45 procent na 22,5 milionu přístrojů, zatímco odbyt ostatních chytrých telefonů o 17 procent klesl a dosáhl 75,2 milionu kusů. Vyplývá to ze zprávy společnosti  International Data Corporation (IDC).

Podle odhadů IDC pouze v západní Evropě voda či jiné tekutiny poškodí více než 100 000 smartphonů denně, ve finančním vyjádření pak roční újma činí 10,7 miliardy dolarů (více než 278 miliard Kč). „Kontakt s tekutinou je druhou nejčastější příčinou poškození telefonu, na celkovém počtu oprav se podílí asi 35 procenty,“ uvádí zpráva.

Na odolnost proti vniknutí vody zákazníky lákají například společnosti Apple a Samsung. První nabízí produkty iPhony 7 a 7 Plus, druhá pak na odolnosti zapracovala u modelů Galaxy S7 a S7 edge. Ponoření do vody odolal i phablet Galaxy Note 7. Kvůli problémům s explozemi akumulátorů, které vedly v některých případech ke škodám na majetku a ohrožení zdraví uživatelů, byl však jeho prodej ukončen.

samsung-s7-water-resistant

Zdroj: IDC

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře