Neděle, 9 června, 2024
DomůRecenzeEternity Warriors 2 - Hrůzostrašní démoni se vracejí

Eternity Warriors 2 – Hrůzostrašní démoni se vracejí

Již před čtrnácti dny jsme vám oznámili, že tuto hru najdete v Google Play. Dnes se na ni konečně podíváme zblízka. V obsáhlé recenzi zjistíme, jak na tom doopravdy je a jestli stojí za povšimnutí.

Glu Mobile nás opět nezklamalo a vydalo titul, který se řadí na špici ve své kategorii. Vývojáři ale neměli snadný úkol. To je ale neodradilo a proto se rozhodli, že vytvoří hru, na kterou po prvním spuštění jen tak někdo nezapomene. Eternity Warriors 2 mají navíc skvělou optimalizaci. Na hraní si vystačíte i s méně výkonným zařízením.

Úvod

Hra nezačíná standardním menu, jak jsme si zvyklí, ale rovnou nás přivádí na první misi do arény, kde si osvojíme první krůčky s hrdinou. Tam již potkáváme také emné démony, kteří nejsou ale nijak nebezpeční, protože váš úkol je naučit se ovládat hrdinu a zneškodnit nepřátele. Po dokončení první arény se vám odemkne inventář, kde zjistíte, že můžete kupovat horu zbraní a jiného vybavení ? například boty, helmy a další věci. Také zde máte možnost nakupovat lektvary pro zdravý nebo výdrž. Na nákup těchto předmětů si vyděláte zabíjením démonů, ze kterých padají mince a expy, které slouží ,jak jinak, ke zlepšování levelů a následnému odemykání lepšího vybavení.

Poté se přesunete do druhého levelu, který je podstatně delší, ale stále lehký a stále procházíte jakýmsi tutoriálem. Během něho zjistíte, že můžete používat speciální útoky, které způsobují větší poškození, ale ubírají vám výdrž a tak je nemůžete používat donekonečna. Po dokončení druhé arény se vám odkrývá další část hry a to je vylepšování útoků nebo zlepšení obrany. Hra vás navede k tomu si vylepšit jeden z útoků a poté již zamíříte do menu, kde máte k dispozici všechno pohromadě. Je jen tedy na vás, zda si koupíte lepší zbraň nebo vsadíte na lepší zbroj.

Ovládaní

Typ RPG her se dlouho potýkal s neustálými kritickými názory na jejich ovládání. Především to bylo kvůli virtuálnímu ovladači pro pohyb hrdiny. Glu se s tím ale vypořádalo dokonale. Během testování jsem nezaznamenal snad ani jednou, že bych dal prst na displej a nic se nedělo. Ovladač se totiž vytvoří tam, kde zrovna prst položíte a tak se nemůže stát, že byste se do vymezeného místa netrefili. Vpravo dole je tlačítko pro normální útok a kolem něj jsou vytvořena postupně tři menší tlačítka na speciální útok nebo obranu. Vpravo uprostřed máte k dispozici lektvary, které jste si zakoupili v obchodě ? máte je tak ihned po ruce.

Hodnocení: 10/10

Zvuk

Jelikož je hra vsazena do temného prostředí, asi vás nepřekvapí, že zvuk se nese v podobném duchu. Postupem času zazní pět skladeb, které vás o něco více vtáhnou do děje. Bohužel vás z toho někdy trochu vytrhnou akční vsuvky, které se často opakují. Škoda.

Hodnocení: 7/10

Příběh(Styl hry)

Ačkoliv jsem čekal že Glu vsadí také na příběh, nestalo se tak. Podle mého asi nejsem jediný, kdo byl překvapený, že hra nenabízí po této stránce prakticky nic ? vy se tak od první arény pouze prosekáváte hlava nehlava skrze démony. Hra obsahuje 4 prostředí, které se skládají z deseti arén. Na konci každé arény vyzvete souboj jednoho bosse. Obtížnost je nastavena celkem vysoko a tak si pamatujte, že se asi neobejdete bez použití lektvarů.

Hodnocení: 7/10

Mikrotransakce

Jelikož si EW2 můžete stáhnout zdarma, počítejte se systémem mikrotransakcí. Za směněné peníze si budete moci dokupovat zbraně nebo lektvary.

Hodnocení: 6/10

Multiplayer

Pokud se rozhodnete hrát tento mód, neočekávejte, že se postavíte proti online soupeři. Bude to právě naopak. Nejdříve si ale musíte vybrat, na jakém serveru budete hrát. Po spuštění vidíme místnosti, kam bychom se eventuálně mohli připojit a hrát. Maximálně můžete vytvořit skupinku dvou lidí. Můžete si ale vytvořit svou místnost a čekat na toho, kdo se k vám připojí a pomůže vám tak zničit nepřátele. Není to nic složitého. Stačí akorát kliknout na tlačítko vytvořit, vybrat arénu, kterou jste již v singleplayeru dokončili,  nebo tu kterou chcete pokořit, a můžete hrát nebo spíše čekat, až se k vám někdo připojí. Chybí zde například chat, ale vysvětlení je jednoduché. Hra je natolik akční, že na psaní prostě nebudete mít čas.

Hodnocení: 9/10

Grafika

Asi nejslabší článek hry. To že hru spustíte i na slabších strojích sebou musí nést nějakou oběť, a tou se právě stala grafika. Není to kdovíjak špatné, ale existují hry, které mají lepší textury. Tlačítka, menu, nebo nápisy jsou samozřejmě v pořádku. Studio Glu chtělo, aby hra běžela na co nejvíce zařízeních a podle mého to od něj byl správný krok.

Hodnocení: 7/10

HW nároky,Spotřeba

Nároky jsem již zmiňoval na začátku, ale pro přehlednost je zmíním ještě jednou. Pro plynulé hraní je potřeba 1GHz procesor, přičemž hru spustíte i na čipu s taktem 800 MHz. Zde ale už musíte očekávat občasná zaseknutí a delší načítání. Váš mobil nebo tablet také musí obsahovat alespoň 512 MB paměti RAM.

Se spotřebou je podstatně horší. Tady hra vůbec neobstála, protože baterku zatěžuje opravdu hodně. Drastické to není, ale přeci jen se vybíjí více než u jiných her a na mobilních zařízeních se vám může velmi zahřívat zadní kryt, kde je baterka umístěna. Optimalizace jak pro telefony nebo pro tablety je bez problémů. Hra nepadá, a pokud splňujete základní nároky, ani se neseká.

Zde udělám výjimku u hodnocení, které rozdělím na dvě části a to za HW nároky a za Spotřebu zvlášť.

  • Hodnocení: 9/10
  • Hodnocení: 5/10

Závěr

Studio Glu Mobile se přihlásilo s opravdu velmi dobrým titulem. Což podpoří i fakt, že hru si za prvních 14 dní stáhlo už více než 100 tisíc lidí . Eternity Warriors 2 řádím mezi to nejlepší, co jsme zatím na Google Play mohli vidět. Měla to být konkurence Dungeon Hunter, ale můj názor je takový, že Eternity Warriors 2 jsou na mnohem vyšší úrovni.

Stahujte:

Celkové hodnocení: 8,5/10

Upozornění: hodnocení není průměrem  hodnocených částí

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Eternity Warriors 2/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře