Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyEricsson demonstroval technologii LAA a překročil rychlost 1 Gb/s

Ericsson demonstroval technologii LAA a překročil rychlost 1 Gb/s

Společnosti Ericsson a T-Mobile dosáhli rychlosti 1,1 Gb/s použitím dvanáctivrstvové technologie LAA a jako první na světě překonali rychlost 1 Gbps na nelicencovaném spektru.

Testování proběhlo v laboratořích společnosti T-Mobile Bellevue ve Washingtonu s využitím technologie Ericsson Radio System a zařízení sítě na testování TM500 od společnosti Cobham Wireless. Přenosová rychlost dat byla dosažena kombinací několika klíčových technologií LTE včetně 256 QAM, 4×4 MIMO a LAA, a to prostřednictvím agregace dvou licencovaných a tří nelicencovaných nosičů.

Kombinace použití těchto technologií LTE v nelicencovaném a licencované spektrum by měla do budoucna většímu počtu operátorů dosáhnout ve svých sítích gigabitových rychlostí.

Technologie LAA byla v minulosti testovaná na deseti vrstvách a dosáhla rychlosti stahování do 1 Gb/s. Rozšíření na 12 vrstev umožňuje rychlost přesahující 1 Gb/s.

„Technologie Ericsson Radio 2205 umožňuje operátorům nasadit LTE na nelicencovaném pásmu 5 GHz v prostředí vnějších mikrobuněk. Díky LAA mohou být nelicencované nosiče agregované s těmi licencovanými na mikrobuňkách anebo na blízkých makrobuňkách,“ uzavírá zpráva Ericssonu.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře