Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyEric Demers pomůže Qualcommu s návrhem mobilního grafického čipu

Eric Demers pomůže Qualcommu s návrhem mobilního grafického čipu

S informací přišel server Engadget, podle kterého se známý technologický výrobce dohodl na spolupráci s Ericem Demersem, bývalým ředitelem (CTO) grafické divize a viceprezidentem Advanced Micro Devices (AMD). Žádá po něm, aby mu pomohl navrhnout mobilní grafický čip, kterému bude těžké konkurovat.

Qualcomm se letos, a samozřejmě i v dalších letech, chystá zaútočit ještě agresivněji na segment smartphonů a tabletů. A právě bývalá legenda ATI/AMD by měla být rozhodující položkou na misce vah, která rozhodne o jeho konečném úspěchu.

Jeho největšími konkurenty jsou dnes především společnosti Imagination Technologies, resp. její divize PowerVR, která nedávno představila novou generaci čipů Series6 s krycím jménem Rogue a podporou Directx 11, a nVidia s Tegrou 3 a jejími připravovanými nástupci.

Prvním úkolem pro Demerse bude sloučit grafické divize Adreno a Imageon, a přijít v co nejkratším možném čase s novými produkty. Druhou jmenovanou divizi Qualcomm od AMD odkoupil v roce 2009 za cenu 65 milionů dolarů.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře