Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyEISA Awards 2018: Nejlepší smartphone je Huawei P20 Pro

EISA Awards 2018: Nejlepší smartphone je Huawei P20 Pro

Huawei získal od evropského sdružení časopisů zaměřených na audiovizuální techniku a multimédia (EISA) ocenění „smartphone roku 2018–2019“ za svůj top model P20 Pro. Sluší se připomenout, že tuto kategorii čínský výrobce ovládl pošesté za sebou.

Odborná porota smartphone ocenila zejména za prvotřídní design a kvalitní provedení. Nejvíce bodů vlajkové lodi Huawei však přinesl trojitý fotoaparát Leica a procesor Kirin 970 s umělou inteligencí. Díky této kombinaci telefon vytváří velmi kvalitní fotky, které při hodnocení snesou ta nejpřísnější měřítka. Díky nočnímu režimu navíc smartphone pořizuje výborné noční fotky bez nutnosti použití stativu a disponuje také trojnásobným optickým a pětinásobným hybridním zoomem.

Huawei P20 Pro se 109 body dominuje prestižnímu hodnocení DxOMark. Již dříve bodoval také v žebříčku VCX (Values Camera eXperience) a získal ocenění TIPA Award a European Hardware Award 2018.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře