Sobota, 22 června, 2024
DomůRecenzeEarth of Legend: Doporučujeme jen fandům RPG

Earth of Legend: Doporučujeme jen fandům RPG

Tato hra je v Google Play už zhruba dva měsíce a jelikož má stále vysoké průměrné hodnocení, rozhodli jsme se na ni podívat zblízka. Mírné rozpaky jsme zaznamenali již při stahování a celkově během celé se nám stále něco nezdálo.

DVide Arts Incorporated není příliš známé studio. Na jejich kontě uvidíte pouze dvě hry, sice jsou obě ve 3D, ale to nic nemění na tom, že moc známé nejsou. Jejich třetí titul je právě Earth of Legend. Start za úspěchem započali vydáním prvního traileru, který ukazoval první obrázky a ambiciózní text, který obsahoval, že má hra nejlepší grafiku na poli RPG titulů či skvělé ovládání. Po té se studio na chvíli stáhlo a pokračovalo v práci.

Mezitím ale hráči začali být opravdu zvědaví a každý očekával něco ve stylu Gothicu (Piranha Bytes). Vývojáři byli nadšení ze zájmu o jejich hru a tak se dá říct, že se jim trailer dokonale povedl. Ještě před vydáním se vytvořila stránka na sociální síti Facebook, kde vývojáři dávali všechna skvělá videa, která ve hře budou. V den vydání ale hráče překvapila první informace a tou byla cena. Zaplatit 130 korun za hru, kterou si nemají možnost vyzkoušet a navíc od studia, které prakticky nikdo nezná, bylo opravdu hodně.

Hra má po skoro 18 000 hlasování stále vysoké průměrné hodnocení. Ke skvělému RPG ji ale chybí opravdu hodně.

Úvod

Earth of si dnes můžete zakoupit za 98 korun. Poté, co tuto částku zaplatíte, si stáhnete aplikaci, která po vás při prvním spuštění bude chtít stažení dat. Tuto část osobně nemám moc rád, protože to někdy trvá opravdu nezvykle mnoho času. Navíc v tomto případě zde máme RPG a to znamená otevřený svět plný zbraní, oblečení, jídla a tak dále.

Po stažení se dostáváme do menu, které obsahuje nastavení. V něm si vyberete jeden ze tří jazyků, nastavení ovládání a zvuku. V menu máme ještě možnost získat 100 zlatých do hry pokud ?lajknete? stránku s touto hrou. Přejděme ale již k hraní.

Na začátku si budete muset vytvořit profil a vybrat. Na prvním obrázku můžete sami posoudit, co postavou vývojáři mysleli. Dále hlavního hrdinu pojmenujeme a jdeme do hry.

Příběh a Styl hry

Nejdříve se nám spustí video, kde se pouze textově dozvíme, že se nacházíme ve městě Fairhaven, kde se zrodil nový válečník. To máte být vy. Video se s vámi rozloučí větou: This is his story (Toto je jeho příběh) a od této chvíle jakoby se po příběhu slehla zem. Hledal jsem sebevíc, ale náznaku jakéhokoliv příběhu se už prostě nedočkáte. Nikdy by mě ani nenapadlo, že může existovat RPG bez příběhu a zde je důkaz, že jsem se mýlil. U tohoto žánru se tvoří a rozvíjí příběh pomocí úkolů, které vám zadávají obyvatelé města, ale v jediném městě Fairhaven dostanete pouze pokyn udělat a přinést.

Navíc úkolů je zoufale málo a to pouze kolem třiceti. Na začátku nedostanete žádný výcvik nebo provedení ovládáním. Hra vás prostě postaví do města a hrajte. Vaše inteligence vás ale přinutí seznámit se s ovládáním a tak jak jsme zvyklí, jako první hledáme lidi, kteří pro nás mají práci. Každý človíček ve městě se vám představí, prozradí co dělá za práci a někdy vám zadá úkol.

Od kováře dostanete meč a můžete se chystat na první souboj. Z města vedou pouze dvě cesty, přičemž jedna přes vodu a druhá skrze přírodu a její stvoření. Z počátku budete muset zabíjet malé kance, potom již i velké a za nějakých 30 minut se posunete na desátý level. Do této doby bude zabíjení jiných druhů zvířat velký problém. Z kanců ale získáváte nějaké věci, které ze začátku ihned prodáte, abyste získali první mince. Za ty si koupíte štít a nějakou zbroj. Nyní můžete jít na přerostlé krysy a pokračujete takto až na samý konec hry.

Mapa Earth and Legend vám odkryje několik lokalit, které se od sebe ale moc neliší. První a druhá jsou rozdílné pouze v menším počtu stromů a menším počtu druhů nepřátel. V první lokalitě potkáte tři druhy. V dalších už pouze po dvou.
Při útoku se váš hrdina postupně unavuje, což pocítíte obzvlášť na začátku hry. Pokud mu dojde energie, bez váhání se skloní, aby se nadechl a vy po tuto dobu nemůžete útočit. To, kolik ran váš hrdina rozdá, aniž by mu došla energie, závisí na tom jaký má hlad. Ano, nestačí, aby byl zdraví, ale také potřebuje jíst. Jídlo koupíte ve městě a pokud tak neuděláte, vašemu hrdinovy začne kručet v břiše a jednou rukou si břicho drží. Zajímavé, leč kvalitu hry to nezvedlo.

Hodnocení: 3/10

Hratelnost a Ovládání

Za každý level dostanete jeden bod, kterým budete moci odemknout jednu z dovedností, které vám hra nabízí. Dovednosti se postupně odemykají v závislosti na vašem postavení. Jejich přehled je ve formě stromu, nepříliš povedený, ale při hře jsem se nesetkal s potřebou použít jiné než dva základní a to je použití meče a štítu. Jiné dovednosti nejsou. Strom dovedností najdete ve vašem menu, kde spolu s ním objevíte také váš inventář, seznam úkolů, statistiky a nastavení.

Ovládání je vyřešeno pomocí joysticku, který je umístění napevno v levé části obrazovky a dostatečně velký, takže nebude problém jej zachytit. Na pravé části obrazovky vám je umožněno posouvat pohled, ale pouze ve vodorovném směru. Hrdinu můžete ovládat jak z pohledu za ním, tak z pohledu jeho očí. Vlevo nahoře pak máme ještě ukazatele se zdravím, manou, levelem a postupem k další úrovní. V levém dolním rohu pak máme tlačítko pro mapu a na druhé straně dovednosti, které používáme při utočení a nad nimi běh.

Hodnocení: 5/10

Grafika a Zvuk

Když vezmu v úvahu, že hru malé studio,  tak je grafika na přijatelné úrovni. Kdo rád hraje RPG tak dá určitě za pravdu, že mu více záleží na kvalitním příběhu než na vyšperkované grafice. Déšť, slunce, hvězdy, obloha i toto bylo zvládnuté a lze říci, že grafika je jedna z mála věcí, která se povedla.

Tak tady opravdu nevím. Hru doprovází tři, čtyři velmi krátké soundtracky, které jsou ale příjemné a je to lepší než nic. Akční prvky se povedly jen z půlky. Déšť , bouřky a běh jsou v pořádku, ale v boji si myslíte, že místo zasazování ran mečem rozdáváte jednu facku za druhou.

Velkým překvapením pro mne bylo ono zmíněné kručení v břiše, které bylo tak realistické, že jsem se musel přesvědčit zda to není můj žaludek. Bohužel kvalita byla úplně někde jinde než měla být.

Hodnocení: 7/10

Multiplayer

Zde to bude velmi krátké. Hra sice tento mód obsahuje, ale za dobu mého hraní se mi ani jednou nepovedlo sehnat někoho, kdo by si ji chtěl zahrál se mnou. Proto multiplayer nehodnotím.

Závěr

I když vývojáři slibovali hory doly, svým slovům nedostáli. K pořádnému RPG má tento titul opravdu hodně daleko, ale i přes moji kritiku si myslím, že případné pokračování může dopadnout úplně jinak ? mnohem lépe! Za velké mínus považuji absenci příběhu.

Stahujte:(98,21Kč)

Celkové hodnocení: 5,5/10

Upozornění: hodnocení není průměrem hodnocených částí

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Earth And Legend/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře