Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyE-sport přichází už i na mobily, Vainglory bude mít ligu s hlavní...

E-sport přichází už i na mobily, Vainglory bude mít ligu s hlavní výhrou 70 000 dolarů

Společnost Super Evil Megacorp se světu rozhodla představit vůbec první mobilní e-sport. Do svého MOBA titulu Vainglory „nalije“ rovných 23 milionů dolarů a vystaví mezinárodní Premier League. 

Pro vítěze ligy si tvůrci Vainglory připravili rovných 70 000 dolarů. To sice v porovnání s odměnami pro hráče počítačových MOBA her DotA 2, nebo League of Legends není zrovna moc, ovšem nesmíme zapomínat, že se jedná teprve o začátky. Pokud se liga osvědčí, nikde není psáno, že další ročník se blýskne i většími cenami přesně tak, jako se to stalo v případě dvou výše zmiňovaných MOBA velikánů.

O propagaci ligy a přímé přenosy z jednotlivých utkání se bude starat jihokorejská kabelová společnost OGN. Z prvních upoutávek se dozvíte, že první liga odstartuje už tento měsíc.

Analytici předpovídají, že e-sport na mobilech by se mohl prosadit. Vycházejí přitom ze skutečnosti, že zatímco mobilních zařízení se každoročně prodá přibližně 1,5 miliard, nových počítačů se mezi lidi dostává pouze okolo 300 tisíc kusů. Na druhou stranu, hardcore hraní na mobilech zatím moc nevzkvétá, takže nad výsledky ligy přece jen visí otazníky. Co si o e-sportu na mobilech myslíte vy?

[appbox googleplay com.superevilmegacorp.game]

[appbox appstore 671464704]

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře