Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyDxOMark proklepl fotoaparát Pixelů 3a. Kolik bodů si telefon vysloužil?

DxOMark proklepl fotoaparát Pixelů 3a. Kolik bodů si telefon vysloužil?

Uznávaný web DxOMark se podíval na zoubek Pixelu 3a ze střední třídy, který ale disponuje totožnou fotografickou výbavou, jakou mají dražší Pixely 3 a 3 XL, a testování dopadlo podle očekávání. Levný pixel se řadí mezi nejlepší fotomobily s jednou čočkou.

V oblasti fotografií si telefon připsal 103 bodů, zatímco v případě videa dosáhl jen 95 bodů. V žebříčku mu tak patří 16. místo, když skončil hned za Pixelem 3 a iPhonem Xr.

Redaktorům se v oblasti fotografií konkrétně líbilo, že mobil dobře zaostřuje a zachytává hodně detailů a nějaké body mu připsali i za věrné barvy. U videa si potom pochvalovali povedenou stabilizaci obrazu a nízký šum za slabého osvětlení.

Pixel 3a je levnější alternativa ke špičkovým Pixelům 3 a 3 XL a Google se chlubí, že především díky softwaru umí to samé, co drahé smartphony. Nevýhodou je omezená dostupnost. U nás však Pixel 3a seženete, byť ne oficiálně, a to za 13 490 Kč.

Zdroj

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře