Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyPřed dvěma roky zemřela legenda počítačového průmyslu a otec iPhonů Steve Jobs

Před dvěma roky zemřela legenda počítačového průmyslu a otec iPhonů Steve Jobs

Stalo se to přesně před dvěma roky, co rakovině slinivky břišní podlehl jeden ze zakladatelů americké počítačové společnosti Apple. Steven Paul Jobs stál jako vizionář za obrovským úspěchem mobilního telefonu iPhone, přehrávače iPod a tabletu iPad. Znám je také jako muž, který změnil svět osobních počítačů.

Steve Jobs založil firmu Apple v roce 1976 společně se Stevem Wozniakem. Byl to právě on, kdo prosadil koncept ovládání osobního počítače prostřednictvím myši s kurzorem na obrazovce. Později zase zpopularizoval ovládání mobilních zařízení pomocí prstů.

V typickém černém roláku a džínách představil řadu zařízení, která udávají směr celému odvětví. Jen stěží byste dnes v civilizovaném světě hledali někoho, kdo nezná iPod, iPhone, iPad nebo počítače MacBook Air.

Bez Jobse by se Apple určitě nestal tak úspěšnou firmou, jakou dnes je; podle nového žebříčku sestaveného konzultační společností Interbrand je značka Apple vůbec nejdražší na světě.

Ještě před Jobsovou smrtí se stal generálním ředitelem firmy Tim Cook.

Steve_Paul_Jobs_and_his_Apple_iphone_mediumZdroj: TheRegister

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře