Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyDruhá generace mobilu s tabletem Asus PadFone dostává Android 4.1.1 Jelly Bean

Druhá generace mobilu s tabletem Asus PadFone dostává Android 4.1.1 Jelly Bean

Asus je poslední dobou mezi výrobci android zařízení hodně vidět. Úspěch u uživatelů sklidila nejen série tabletů Transformer, ale dobře si vedl i koncept Padfone, který v sobě kombinuje hned tři různé přístroje ? telefon, tablet a klávesnici, do které tablet můžete vložit. Jeho druhá generace byla uvedena do prodeje s operačním systémem Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Protože ale Asus patří k nejpilnějším výrobcům, byla to jen otázka času, kdy se na PadFone 2 dostane novější verze 4.1.(1) Jelly Bean.

Jako první na dostupnost aktualizace byli upozorněni uživatelé v Asii. Ostatně aby ne, když se tam PadFone 2 začal prodávat nejdříve. Uživatelé v dalších zemích včetně České republiky si musí ještě počkat.

PadFone 2 má čtyřjádrový procesor, podporu sítí LTE a tabletový dock ve zcela novém designu (nový je především způsob propojení tabletu s mobilem, který se nyní vkládá na výšku). Chytrý telefon je vybavený displejem s technologií Super IPS+ s úhlopříčku 4,7 palce a rozlišením 720 × 1280 pixelů a operačním systémem Android.

Aplikace jsou optimalizovány tak, aby je bylo možno zobrazovat v režimu telefonu i tabletu a přechod z jednoho režimu do druhého byl zároveň zcela plynulý. PadFone 2 se prodává v kapacitách 32 GB a 64GB.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/PF2/“/]

PadFone2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře