Neděle, 14 dubna, 2024
DomůNovinkyDrby z Foxconnu: Apple letos představí 4,7" a 5,7" verze telefonu iPhone

Drby z Foxconnu: Apple letos představí 4,7″ a 5,7″ verze telefonu iPhone

Firma Apple údajně vyvíjí dva nové modely iPhonu, které budou vybaveny rozměrnými displeji. Jeden má mít údajně 4,7palcový displej, druhý už s displejem o úhlopříčce 5,7 palce zamíří do segmentu takzvaných phabletů.

Současným trendem je zvětšování displejů, konkurence nabízí špičkové modely s úhlopříčkou okolo pěti palců. iPhony 5s a 5c mají pouze čtyřpalcové displeje, což jsou dnes mezi špičkovými smartphony spíše podprůměrné rozměry. Apple podle všeho na menší úhlopříčce, která usnadňuje ovládání jednou rukou, ale už tolik nelpí.

Informace o vývoji iPhonů s velkými displeji se objevily už dříve, ale americký výrobce je nijak nekomentoval. Nová zpráva, ve které se hovoří o tom, že uvedení přerostlých iPhonů je hotovou věcí, pochází od nejmenovaného zdroje ze společnosti Foxconn. Ten také tvrdí, že smartphony budou vybaveny biometrickým senzorem, což by mohlo značit přítomnost Touch ID, tedy snímače otisků prstů.

Osobně si však myslím, že Apple představí „pouze“ nástupce iPhonů 5S a 5C, a uvedení většího modelu (pokud o jeho prodeji vůbec vážně uvažuje) si pro nás schová až na rok 2015.

ApplweZdroj: PhoneArena

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře