Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyDo prodeje vstoupil nadupaný herní notebook Asus ROG Strix SCAR II GL504

Do prodeje vstoupil nadupaný herní notebook Asus ROG Strix SCAR II GL504

Asus začal v Česku prodávat notebook ROG Strix SCAR II GL504, určený zejména pro hráče FPS her. Jeho design se vyznačuje povrchovou úpravou víka ve stylu kartáčovaného kovu, dále počítač zaujme také novým rozložením klávesnice a předním světelným RGB pruhem s technologií Aura Sync.

Strix SCAR II jako první notebook na světě disponuje kombinací displeje se super tenkým rámečkem, obnovovací frekvencí 144 Hz a rychlou dobou odezvy 3 ms (šedá – šedá). Díky ztenčeným rámečkům kolem obrazovky je menší i celé tělo počítače. Navíc tu je i speciální pryžový rámeček obklopující displej, který ho chrání před poškozením při zavírání a otevírání víka.

K hernímu komfortu přispívá také klávesnice HyperStrike Pro, nabízející čtyři klávesové zkratky, čtyři zóny přizpůsobitelného RGB podsvícení kompatibilního s technologií Aura Sync a ergonomicky navržené klávesy s 0,25mm zakřivením a garantovanou životností 20 milionů stisků. Přítomna je i technologie HyperCool Pro zajišťující chlazení procesoru Intel Core i7-8750H a grafické karty Nvidia GeForce GXT 1060. Dostatečný úložný prostor garantuje spojení rychlého SSD M.2 NVMe PCIe s kapacitou 256 GB a pevného 1TB disku Seagate FireCuda. Nechybí ani 16 GB operační paměti DDR4.

Novinka je také prvním herním notebookem na světě vybaveným více WiFi anténami. Patentovaná technologie ROG RangeBoost využívá kombinaci čtyř antén, které jsou umístěny v přední a zadní části notebooku. Speciální algoritmus neustále skenuje a vybírá optimální dvojici antén pro pokrytí všech hluchých bodů. Díky tomu zvládne notebook pokrýt o 30 % větší plochu než s běžnou anténou. Nejnovější standard Wi-Fi 802.11ac Wave 2 poskytuje rychlosti až 1,7 Gb/s, tedy dvakrát vyšší než 802.11ac 2×2 a 12x vyšší než standard 802.11b/g/n.

Notebook ROG Strix SCAR II GL504 se v České republice prodává za 42 990 Kč s DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře