Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyDo konce roku by se mohlo prodat 8 milionů kusů nástupce tabletu...

Do konce roku by se mohlo prodat 8 milionů kusů nástupce tabletu Nexus 7

Malý Google Nexus 7 od Asusu výrazně pomohl popularizaci tabletů s Androidem. U uživatelů se stal nesmírně populární, za což vděčil také solidní hardwarové výbavě. Především ale cena byla tím, co zákazníky přinutilo ke koupi. Připravovaná druhá generace tabletu bude ještě úspěšnější, věří Google.

Tablet podle očekávání znovu vyrobí Asus. Rozlišení displeje bude 1920 × 1200 bodů, o chod systému a náročných aplikací a her se postará čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600.

Kamera se bude nacházet vpředu i vzadu. Hlavní fotoaparát má umět pořizovat momentky dokonce v rozlišení pět megapixelů.

Součástí tabletu by měl být také NFC (Near Field Communication) čip, který lze využívat k různým bezkontaktním operacím na krátké vzdálenosti.

Cena WiFi verze 2. generace Nexusu 7 se může pohybovat v rozmezí 199 až 249 dolarů.

Podle odhadů Google prodal za minulý rok 4,5 až 4,8 milionů malého tabletu. Novým modelem by prodeje za letošní rok rád navýšil o dalších 8 milionů kusů.

N7

Zdroj: Digitimes

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře