Čtvrtek, 20 června, 2024
DomůNovinkyDo Evropy míří smartphone HTC Desire V, který podporuje dvě SIM karty...

Do Evropy míří smartphone HTC Desire V, který podporuje dvě SIM karty najednou

Tchajwanský štírek začne v Evropě prodávat svůj první smartphone s Androidem pro dvě SIM karty. Model Desire V se může pochlubit 4palcovým displejem s WVGA rozlišením a jednojádrovým procesorem Qualcomm MSM7227A taktovaným na frekvenci 1 GHz.

Interní paměť má velikost 4 GB, operační pak 512 MB. HTC dále vizuje podporu technologií Beats Audio, Bluetooth 4.0 a HSDPA.

Fotoaparát umístěný na zadní straně má rozlišení pět megapixelů a je schopný zaznamenávat video v kvalitě VGA. Samozřejmostí je operační systém Android 4.0 Ice Cream Sandwich, kterému sekunduje grafická nadstavba Sense 4.0.

Asi si právě říkáte, že se jedná o slušně vybavené zařízení pro méně náročné uživatele. A máte pravdu, nicméně velkou překážkou pro mnoho z vás bude asi jeho vyšší cena.

Ta by se v České republice, pakliže se zde nakonec opravdu bude prodávat, mohla pohybovat až někde na úrovni 9000 korun včetně DPH, což není málo. Desire V se zatím prodává pouze na Ukrajině.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře