Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyDigitimes: Google uvede do konce roku extrémně levný tablet Nexus

Digitimes: Google uvede do konce roku extrémně levný tablet Nexus

Google začne prodávat během 4. čtvrtletí levný tablet z řady Nexus. Jeho cena by neměla být vyšší než 100 dolarů, naznačují to zprávy tchajwanského deníku Digitimes. I kvůli tomu prý nabídne výrazně slabší hardware, než obsahuje současný Nexus 7.

Dotyková obrazovka by měla mít rozlišení pouze 480 × 800 pixelů (WVGA). Konkrétně má být použit HUVA TN panel, takže pozorovací úhly asi nebudou bůhvíjaké. V přístroji údajně tepe pouze jednojádrový procesor WonderMedia PRIZM 8950 taktovaný na 800 MHz. O vykreslování grafiky se postará GPU Mali-400, které bylo například použito v telefonu Galaxy S2.

Více informací o připravované novince není dostupných. Patrně ale dojde také ještě ke snížení interní paměti, zřejmě na pouhé 4 GB, a paměti RAM. Za tento model bychom mohli zaplatit částku mezi 2000-3000 Kč. Vyrábět se má na linkách tchajwanské společnosti Quanta Computer.

Nexus 7

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře