Středa, 8 května, 2024
DomůRecenzeDevil´s Attorney - Staň se superstar mezi advokáty

Devil´s Attorney – Staň se superstar mezi advokáty

Dnes se podíváme na hru, která nepatří mezí akční nebo jakkoli jinak strhující akce, ba právě naopak se vyznačuje jednoduchostí, ale zároveň je potřeba logického myšlení. Bez logiky ji totiž nelze dohrát.

Plánování strategie o několik kol dopředu je zde základním kamenem pro úspěšné dokončení slyšení a osvobození tak vašeho klienty od všemožných žalob. Nepočítejte ale s tím, že váš první klient bude bohatý muž nebo žena.

Ani vy nebudete žádné eso a začínat budete jako mladý advokát kdesi na předměstí s polorozpadlým bytem, a to samé platí i o vaší kanceláři. Postupně se propracujete k lepším klientům, lepšímu bytu a také například autu a garáži. Vše ale pěkně postupně.

Soud

Než se vůbec dostanete k soudu, budete si muset vybrat jednoho z několika klientů. Ty se od sebe liší jak druhem žaloby, tak i finančním ohodnocením. Ohodnocení pak můžete ještě navýšit tím, že u soudu vše proběhne v rychlosti a to do kol, které máte stanovené za odměnu. Někdy se jedná až o 75 procent základní částky, takže je o co stát.

Všichni se usadíme, složíme přísahu a jdeme na to. Proti vám stojí samozřejmě také nějaký advokát společně s několika svědky nebo důkazy, jako je kazeta atd.. Proti těmto všem svědkům, důkazům a právníkům máte k dispozici několik skillů, přičemž jsou rozděleny podle toho, jestli se použijí na svědky nebo důkazy. Ty mají totiž jakési životy, které značí důvěryhodnost u soudu. Pokud se vám podaří životy srazit na nulu, je důkaz či svědek z kola ven a nijak vás už neohrozí.

Pokud se vám to ale nepodaří a vy vyčerpáte veškeré akční body, které potřebujete k udílení skillů, následuje útok nebo-li řada na soupeře a právník druhé strany vám vmete veškeré důkazy před oči, které mu zbyly. Všechny položky, co má soupeř k dispozici mají svou velikost poškození, kterou vám mohou způsobit. To se projevuje ukazateli viny a neviny a zároveň to jsou vaše životy. Pokud se ručička dostane na nulu, prohrál jste a váš klient poputuje do vězení.

Strategii volíte podle toho, kdo nebo jaký předmět má vyšší poškození. Logicky je tedy potřeba předměty s vysokým poškozením vyřadit, jako první, ale dát pozor si musíme i na ostatní, kteří například přidávají k dané věci obranu nebo útok. Vše je pak ještě podmíněné akčními body, které se po každém kole obnovují.

Mezi skilly si postupně přidáte další a další položky, jako je vyřazení předmětu na jedno kolo, přidání pár životů na úkor akčních bodů nebo například zmírnění následujících útoků.

Byt

Nové skilly jsou ovlivněné vaším životním stylem a to znamená i výbavou bytu nebo později oblekem, telefonem nebo autem. Každý ze tří bytů, do kterých se dostanete, musíte nějak vybavit. Na výběr budete mít ze tří stylů nábytku, které přidávají určitou vlastnost – materialismus, marnost a dekadenci. Pořídit si budete moci televizi, postel, kuchyň, nové tapety, koberec a tak dále. Vlastnosti můžete kombinovat a tedy i styly nábytku. Po nasbírání určitého počtu se vám přidá do seznamu skillu další útok.

Obtížnost a dialogy

V nastavení si můžete zvolit náročnost hry. Výchozí je samozřejmě normální, ale i na této úrovni se vám několikrát stane, že slyšení prohrajete a budete ho muset opakovat. Celkem budete stát před soudem v 58 případech. Po odehrání a dokončení hry nemůžete bohužel dál hrát a vyzývat další třeba automaticky generované právníky, ale musíte začít novou hru.

Hra má velikost necelých 400 MB a to rozhodně ne z důvodu, že by byla tak obsáhlá. Takovou velikost má proto, že obsahuje řadu dialogů s prokurátory a celkové záznamy o případu jsou velmi obsáhlé a zároveň zábavné. Pokud se jimi ale nechcete zabírat, což ani není zapotřebí, strávíte u hry asi šest hodin herního času.

Grafika a zvuk

Tyto dvě vlastnosti u tohoto žánru her nejsou moc důležité, přesto jsou na vysoké úrovni. Grafika je velmi pěkná a optimisticky barevná, což podporuje ještě zvuk se zábavnými soundtracky a společně tak vytváří pohodovou atmosféru.

Závěr

Jednoduchá zábavná hra, která přitáhne leckoho a ani nemusí umět chodit v právnických manýrech. S advokátem Maxem, za kterého budete hrát se tak stanete z nuly advokátní superstar. Hru si můžete pořídit za necelých 75 korun a užít si tak spoustu zábavy.

Celkové hodnocení: 9,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Devils Attorney/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře